Start>Aktualności>Chęciński anty-obywatelski!
Aktualności polityka

Chęciński anty-obywatelski!

Podjęliśmy próbę rzeczowej, merytorycznej współpracy z obecnym prezydentem Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim. Niestety, prezydent nie wykazuje chęci jakiejkolwiek współpracy w sprawach obywatelskich. Odnotowujemy to ze zrozumieniem. Platforma Obywatelska już dawno „wsławiła się” tym, że obywatelskość ma tylko w nazwie – a nie w realnym działaniu.

Postawę obecnych władz Sosnowca wobec inicjatyw obywatelskich mieliśmy możliwość zauważyć już podczas umawiania się na spotkanie. Przesłaliśmy prezydentowi Chęcińskiemu propozycję współpracy na rzecz rozwoju wspólnoty lokalnej i demokracji na poziomie lokalnym. Nie raczył z wyżyn swego „tronu” dostrzec potrzeby spotkania. Odpowiedzialna za współpracę z organizacjami pozarządowymi naczelnik „wydziału współpracy z organizacjami pozarządowymi” Paulina Adamus też nie miała czasu. Próbowała nas przekonać do spotkania z… pracownikami tzw. Centrum Organizacji Pozarządowych. Nie uwierzyliśmy, że propozycje zmian fatalnej polityki miasta w sferze obywatelskiej mamy kierować do szeregowych urzędników.

Pani Naczelnik w końcu znalazła czas na spotkania. Konkretna rozmowa trwała godzinę i była nawet w miarę rzeczowa i zachęcająca. Paulina Adamus zapewniała nas, że prezydent zechce podjąć współpracę z naszą Fundacją. Zwłaszcza że niektóre nasze propozycje działań miały charakter pionierski w skali kraju. Okazało się jednak, że naczelnik wydziału nie rozumie priorytetów prezydenta miasta. Prezydent Arkadiusz Chęciński ma gdzieś rzeczową współpracę na rzecz mieszkańców Sosnowca, zwłaszcza z naszą Fundacją. Nie pierwszy to lokalny partyjny aparatczyk, któremu się wydaje że jest królem. Będziemy wytrwale przekłuwać balon prezydenckiej pychy, już wkrótce na portalu dlaSosnowca.pl

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński nie robi nam łaski. Ma ustawowy obowiązek współpracować z każdą organizacją pozarządową – a nie tylko ze swoimi partyjnymi kolesiami. Czekamy zatem na odpowiedź na nasze pismo z 4 lutego br. – zobacz plik pdf. Na pewno nie będziemy biernie przyglądać się fatalnemu zarządzaniu miastem oraz arogancji bieżącego prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego. Nie będziemy pochwalać działań anty-obywatelskich!