Start>Aktualności>Najdrożsi posłowie
Aktualności polityka

Najdrożsi posłowie

Tytuł tego artykułu to nie zwrot grzecznościowy, tylko stwierdzenie faktu. Na funkcjonowanie Sejmu podatnicy w przyszłym roku będą musieli wybulić aż 564,9 miliona złotych. W porównaniu z tym rokiem wydatki wzrosną aż o 83,2 mln złotych! Nie ma się co dziwić, jeśli zauważymy, że posłowie jakoś nie przejawiają ochoty do oszczędzania naszych portfeli.

Dotyczy to także posłów z województwa śląskiego. Niektórzy z nich naprawdę wydają nasze pieniądze bez umiaru! Sprawdziliśmy wydatki wszystkich posłów z naszego regionu…

Koszty przelotów

Rekordzistą pod tym względem jest poseł PO Borys Budka. Zajął 3 (!) miejsce wśród wszystkich posłów w Sejmie oraz pierwsze miejsce (!) w regionie. Jego przeloty od początku kadencji do 31 lipca 2017 r. kosztowały nas aż… ponad 142 tysiące złotych! Dokładnie 142 527,60 zł. Na drugim miejscu w tym mało radosnym rankingu jest Marta Golbik, też z PO – 95 590,80 zł. Na trzecim poseł Jerzy Polaczek (PiS) – 88 149,60 zł. Niewykluczone, że pod koniec kadencji „palmę pierwszeństwa” przejmą wyłącznie posłowie PO, bowiem na 4 miejscu jest poseł Marek Wójcik (PO). Jego loty samolotem na koszt podatników kosztowały nas aż 87 004,80 zł.

Oto pełny wykaz kosztów przelotów posłów z województwa śląskiego:

Koszty wyjazdów

W tej kategorii „palma pierwszeństwa” w naszym regionie należy do posłów PiS. Na pierwszym miejscu poseł Grzegorz Janik – aż 101 602,89 zł. Na drugim poseł Piotr Pyzik68 907,41 zł. Na trzecim posłanka Izabela Kloc 59 497,39 zł.

Oto pełny wykaz kosztów wyjazdów posłów z woj. śląskiego, od początku kadencji do 31 lipca 2017:

Koszty wynajmu mieszkań

W tej kategorii wydatki posłów są podobne. Publikujemy koszty wynajmu mieszkań „na mieście”, czyli w Warszawie. Posłowie, którzy nie korzystają z takiej możliwości, mieszkają w hotelu sejmowym, tzw. Nowym Domu Poselskim. Dziwnym trafem, koszt pobytu posła w hotelu sejmowym wyliczono jako taki sam jak koszt wynajmu mieszkania w stolicy.

Koszty wynajmu hoteli poza Warszawą

Są też posłowie, którzy ponoć wykonując obowiązki poselskie wynajmują na koszt podatników hotele poza Warszawą. Jest to podobno bardzo niezbędne dla realizacji ich poselskich obowiązków…

Informacje o innych sukcesach posłów z woj. śląskiego można znaleźć na ich sejmowych stronach:

Okręg 27 (Bielsko Biała):

Okręg 28 (Częstochowa):

Okręg 29 (Gliwice):

Okręg 30 (Rybnik):

Okręg 31 (Katowice):

Okręg 32 (Sosnowiec):

źródło: loveslaskie.pl