Start>Aktualności>Rozpoczynamy budowę portalu!
Aktualności Cichociemni fundacja projekty

Rozpoczynamy budowę portalu!

rmz Rozpoczynamy budowę portalu!Rozpoczynamy jeden z najważniejszych etapów Projektu Cichociemni – budowę portalu elitadywersji.org, który ma stać się kompendium wiedzy o 316 Cichociemnych Spadochroniarzach Armii Krajowej. Według wstępnej koncepcji, portal będzie zawierał w pierwszej wersji ponad pół tysiąca podstron, na których opublikujemy najważniejsze informacje dotyczące Cichociemnych. Oprócz tego publikować będziemy informacje o istotnych wydarzeniach w kraju i na świecie, dotyczących tematyki CC. Potem będziemy go intensywnie rozbudowywać. Ale nie tylko!

Naszym pionierskim wkładem w upamiętnienie Cichociemnych będzie publikacja – po raz pierwszy na świecie – zdigitalizowanych przez nas, w Jednostce Wojskowej GROM oraz w innych zbiorach, archiwaliów dotyczących Cichociemnych. Przypomnijmy, że efektem tego etapu naszej pracy jest zdigitalizowanie – nigdzie dotąd nie publikowanych – archiwaliów dot. Cichociemnych na ponad 4,5 tys. plikach, o łącznej objętości ponad 700 (siedemset!) GB.

Chcemy także w nowatorski, atrakcyjny sposób przedstawić najważniejsze informacje o CC. Przed nami także trud produkcji filmu oraz napisania i wydania książki. To wszystko wymaga sporego wysiłku, czasu, także pieniędzy. Będziemy zatem bardzo wdzięczni za wszelkiego rodzaju życzliwe wsparcie naszego projektu. Prosimy – wesprzyj Projekt Cichociemni!

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej pracy stanie się możliwe godne upamiętnienie Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej oraz upowszechnienie wiedzy o Ich dokonaniach. Publikacja nieznanych dotąd archiwaliów umożliwi także podjęcie pracy badawczej historykom, publicystom oraz sympatykom CC, bez których pamięć o Cichociemnych byłaby możliwa tylko dzięki zaangażowaniu Rodzin Cichociemnych. Jesteśmy pewni, że dzięki tej publikacji będzie możliwe odkrycie nowych, nieznanych dotąd informacji o CC.

Już na etapie przygotowywania plików archiwaliów do publikacji na tym portalu, stało się możliwe ustalenie nowych – nieznanych dotąd – faktów dotyczących jednego z naszych Bohaterów. Będziemy o wszystkich wydarzeniach w Projekcie informować na naszym portalu 🙂

Zachęcamy do zgłoszenia akcesu do naszej grupy na Facebooku – Cichociemni Spadochroniarze Armii Krajowej.

cc-elita-dywersji-1024x542 Rozpoczynamy budowę portalu!