Start>fundacja>Ruszają projekty…
fundacja

Ruszają projekty…

Jak łatwo zauważyć, realizujemy obecnie 7 projektów. Dwa z nich: okragly-stol.pl oraz bajtel są w fazie zaawansowanej, ale będą rozwijane poprzez dodanie nowych funkcjonalności oraz treści, a także modernizację szablonów stron. Pięć pozostałych projektów właśnie się rozpoczyna. Jeden z nich – cichociemni – ma charakter historyczno-edukacyjny. Pozostałe cztery są realizacją głównych statutowych celów naszej Fundacji – upowszechniania swobód obywatelskich, wspomagania rozwoju demokracji, wspólnot i społeczności lokalnych.

Niezależnie od powyższego zamierzamy ożywić obywatelską aktywność w nieco siermiężnym (za sprawą poprzednich, także obecnych władz) naszym mieście. Będziemy to czynić w rozmaity sposób. Jednym z nich będzie reaktywacja portalu dlaSosnowca.pl, w którego redagowanie włożyliśmy w przeszłości także swoją pracę. Fundacja przejęła od poprzedniego wydawcy stosowne obowiązki, trwają formalności związane z wpisaniem tych zmian do rejestru prasy. Spodziewamy się, że portal ruszy w marcu, będąc użyteczną dla Sosnowiczan inicjatywą obywatelską. Sięgniemy też do tradycji nieistniejącego już – ale wciąż ciepło wspominanego przez mieszkańców – tygodnika Święta Krowa. Liczymy na to, że obecne władze Sosnowca zechcą w większym stopniu angażować się w oddawanie miasta mieszkańcom, niż w zrutynizowane urzędniczenie…

Realizacja naszych projektów w dużej mierze zależy od wielkości funduszy, jakie będziemy mogli przeznaczyć na te cele pożytku publicznego. Będziemy zatem wdzięczni za finansowe wsparcie działalności Fundacji. Prosimy także o nadsyłanie do nas wszelkich uwag, opinii, propozycji itp. Będziemy zaszczyceni, mogąc odpowiadać na Wasze potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *