Start>Aktualności>Spotkanie z Cichociemnym, kpt. Aleksandrem Tarnawskim
Aktualności Cichociemni fundacja młodzież

Spotkanie z Cichociemnym, kpt. Aleksandrem Tarnawskim

Stowarzyszenie My, Naród, Fundacja dla Demokracji oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gliwicach zorganizowały 14 czerwca br. spotkanie gliwickiej młodzieży z ostatnim żyjącym Cichociemnym.

Kpt. Aleksander Tarnawski, mieszkaniec Gliwic ma 95 lat!. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Jednostki Wojskowej AGAT.

Aleksander-Tarnawski-Gliwice-2016-06-14-4-1-300x225 Spotkanie z Cichociemnym, kpt. Aleksandrem Tarnawskim

Honorowy patronat nad spotkaniem objął Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Prezydent przekazał prezesowi Stowarzyszenia My, Naród życzenia dla młodzieży uczestniczącej w spotkaniu:

„Życzę Państwu, aby spotkanie z ostatnim żyjącym Cichociemnym spotkało się z dużym zainteresowaniem młodych gliwiczan oraz przyczyniło się do zachowania w ich pamięci wiedzy na temat szczególnych zasług tej formacji w walce o niepodległość naszego kraju.”

Aleksander-Tarnawski-Gliwice-2016-06-14-3-300x225 Spotkanie z Cichociemnym, kpt. Aleksandrem Tarnawskim

Spotkanie gliwickiej młodzieży z kpt. Aleksandrem Tarnawskim – ostatnim żyjącym Cichociemnym – wypadło świetnie:) Młodzież miała okazję uczestniczyć w żywej i nieszablonowej lekcji historii, za sprawą naszego Gościa, który opowiadał o swoich przeżyciach oraz odpowiadał na liczne pytania młodych ludzi.

Aleksander-Tarnawski-Gliwice-2016-06-14-5-300x225 Spotkanie z Cichociemnym, kpt. Aleksandrem Tarnawskim

Więcej o Cichociemnych – patrz w wikipedii.